Den za obnovu lesa bude v září v osmi regionech ČR

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vyhlásil čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa. Akce, při které lidé pomáhají uklízet lesy, obnovovat oplocení či sázet stromky, se bude konat v sobotu 23. září. Informovala o tom mluvčí LČR Eva Jouklová. Největší lesnická akce pro veřejnost v ČR bude v osmi regionech, a to v jižních, západních, východních, středních i severních Čechách, na Vysočině a na jižní i severní Moravě.

"Věřím, že se opět setkáme s nadšenci, kteří chtějí obnovit naši krajinu a ocení tuto příležitost," uvedl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

logo Lesy ČR

Výsadba porostů

Loni dobrovolníci při akci Den za obnovu lesa vysadili 34 000 dubů, buků, lip, jedlí a dalších dřevin. "Chceme, aby se lidé dozvěděli co nejvíc o aktuálním postupu Lesů ČR v obnově lesa, o výsadbě smíšených porostů, jejich pěstování, ale i o mnohém dalším, co je spojené s lesy a péčí o ně.  A pokud budou mít zájem, aby se mohli na obnově i sami podílet," řekla Jouklová.

Program pro děti i dospělé

Součástí akce bude program pro děti i dospělé. Účastníci uslyší například vábení jelenů, uvidí profesionální práci dřevorubců s motorovou pilou i s historickými nástroji, dozvědí se o větrolamech, jejich významu pro krajinu i obnově nebo o mobilní aplikaci Klíšťapka. "Od Klubu českých turistů dostanou tipy na výlety, od záchranářů poučení o bodech záchrany. Někteří si třeba zkusí změřit kmeny, jak to dělají lesníci, další ochutnají zvěřinu. Program se na každém místě mírně liší," uvedla Jouklová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down