Fond začal vydávat rozhodnutí na chov bahnic, koz a škrobové brambory

Od 5. března začal Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který administruje zemědělské dotace, vydávat rozhodnutí pro chovatele bahnic a koz a zároveň pro producenty škrobových brambor. O dotaci na bahnice a kozy si požádalo téměř 2890 chovatelů, mezi které bude rozděleno přes 73,4 milionu korun. O podporu na produkci brambor určených pro výrobu škrobu mělo zájem 307 žadatelů, pro něž je určeno téměř 81,7 milionu korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Podpora chovu bahnic a koz spadá pod Dobrovolné podpory vázané na produkci (VCS) a zájemci o ni žádají prostřednictvím Jednotné žádosti. Cílem tohoto dotačního opatření je podpořit chov uvedených zvířat pasených na travních porostech, jež jsou evidovány na žadatele v LPIS v období nejméně od 15. května do 11. září 2017. Žádat lze minimálně na dvě velké dobytčí jednotky (VDJ), přičemž přepočítávací koeficient na ovci nebo kozu je 0,15 VDJ a započítávají se pouze zvířata starší 12 měsíců. Dalším dotačním opatřením, na které začíná SZIF vydávat rozhodnutí k platbě od 5. března, je Podpora na produkci brambor určených pro výrobu škrobu. Škrobové brambory jsou zařazeny mezi tzv. citlivé komodity a patří také do Dobrovolných podpor vázaných na produkci.  "Pro výplatu těchto podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva na odvolání. Díky tomuto kroku platbu uspíší. Upozorňujeme žadatele, že vzdání se odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost," upozornila Nováková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down