26.10.2015 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo chce zvýšit dotaci pro potravináře

Ministerstvo zemědělství poslalo k notifikaci u Evropské komise navýšení národního dotačního programu na podporu potravinářů. Ročně by výrobci mohli dostávat místo současných 200 milionů korun až 330 milionů korun. Na dnešním žofínském fóru to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

V minulých deseti letech dostali potravináři z tohoto programu dvě miliardy korun na 750 projektů.
Ministerstvo hlavně jedná o navýšení uznatelných nákladů na projekty, místo současné proplácené čtvrtiny by mohli potravináři dostávat až polovinu.
Výši celkové podpory kritizoval i přes avizované zvýšení prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman. Podle něj se i po započtení evropských peněz míra spolufinancování v posledních sedmi letech pohybovala pod sedmi procenty. "Ptám se, jestli je ta podpora dostatečná a srovnatelná s našimi konkurenty v okolních zemích," řekl Toman. Nedávno skončil příjem žádostí na projekty spolufinancované z evropského Programu rozvoje venkova. Potravináři z něj mohou získat více než miliardu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down