Potravinová banka funguje i v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj zahájil provoz skladu potravinové banky. Bude nabízet potraviny potřebným lidem prostřednictvím sociálních organizací. Klienty nově otevřené banky, která sídlí v Českých Budějovicích, se staly například charity nebo pečovatelská služba o seniory. Novinářům to dnes řekli zástupci jihočeské potravinové banky a českobudějovického magistrátu. Potravinové banky tak už jsou ve všech čtrnácti krajích, Jihočeský kraj byl posledním regionem, kde nebyla.

Organizace úzce spolupracuje s některými obchodními řetězci. Od nich získává potraviny, které distribuuje dále. Za jihočeskou potravinovou banku řekla Veronika Láchová z neziskové organizace, která banku zřizuje, že začali spolupracovat s odběrateli, kteří byli už předtím v potravinové bance Vysočina a ty převzali.

Do nově otevřeného skladu se vejde několik desítek tun potravin. Láchová věří, že jeho kapacita však nebude nikdy zcela naplněna. Přeje si, aby zde potraviny nezůstávaly dlouho a mohli jsme je předávat dál lidem, kteří je potřebují.

České Budějovice jako největší město Jihočeského kraje eviduje v regionu nejvyšší počet lidí bez domova. Podle radní českobudějovického magistrátu Lucie Kozlové jsou právě pro tyto lidi služby potravinové banky určeny. Kozlová sdělila, že v Českých Budějovicích žijí přibližně čtyři stovky bezdomovců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down