Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny od 73 do 100 procent

Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny od 73 do 100 procent. Přestože v září pršelo méně, hydrologická situace v povodí Odry je dobrá.  Sdělila to mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková. Podnik je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.

Povodí Odry - Logo

"Všechny významné vodní nádrže mají dobrý stupeň naplnění zásobního objemu a bez omezení dodávají vodu pro obyvatele, průmysl a současně zajišťují v řekách pod nádržemi průtoky pro kvalitní život vodních organismů včetně ryb. Průtoky v tocích se pohybují na úrovni 180denních a 355denních vod, na tocích s malým povodím i menší," uvedla Vlčková.

Srážky

V regionu za poslední měsíc v úhrnu napršelo od 20 do 60 milimetrů. Kolem 90 milimetrů to bylo jen ojediněle v oblastech, kde se vyskytly přívalové bouřky, což bylo zejména kolem Opavy a Hlučína. Naplněnost nádrží se pohybuje od 73 procent u vodního díla Šance po 100 procent u přehrady Kružberk. V nádrži Morávka, jejíž modernizaci vodohospodáři dokončují, je nadále snížena hladina na 75 procent objemu.

Dodávky vody

Vodovodní kohoutek

"I přes letošní teplé letní období a velké rozdíly srážkové činnosti v rámci celého povodí Odry byly zabezpečeny dodávky vody plynule a podle požadavků odběratelů a dlouhodobě byly nadstandardně zajištěny průtoky v tocích pod přehradami," uvedl technický ředitel Povodí Odry Břetislav Tureček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down