SZIF zveřejnil informace o žádostech 8. kola PRV

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zveřejnil výsledky žádostí k 8. kolu Programu rozvoje venkova (PRV). Žadatelé už vědí, jestli jejich žádost postupuje, tedy zda byla doporučena k další administraci, případně zůstává v roli náhradníka. Celkem bylo doporučeno nebo doporučeno jako náhradníci 2024 žádostí. Informuje o tom tisková zpráva fondu.

Nějvetší zájem byl o pořízení lesní techniky a investice do zpracovatelských provozů. O podzimní kolo PRV byl velký zájem. Příjem žádostí probíhal od 8. do 29. října 2019 a celkem bylo zaregistrováno 2381 žádostí na celkovou částku téměř 3 miliardy korun. Doporučeno k další administraci je 1789 žádostí, dalších 235 je v kategorii Náhradník. Nedoporučeno zůstalo 350 žádostí. Sedm žádostí o dotaci bylo vyřazeno z administrace z důvodu jejich stažení ze strany žadatele. Tyto přehledy jsou k dispozici na webových stránkách www.szif.czu jednotlivých operací. Žádosti, které dále postupují, jsou ve výši 2,5 miliardy korun. Podzimní kolo PRV bylo zaměřen na investice do potravinářských a lesnických podniků, projekty na diverzifikaci příjmů zemědělců, vzdělávání i projekty spolupráce. Největší zájem projevili žadatelé o pořízení lesnické techniky a technologie a investice do zpracovatelských provozů. Nejvíce žádostí obdržel SZIF, který je administruje, v brněnském regionu, velký zájem byl dále v Jihočeském kraji. Ti, jejichž žádosti „pokračují“ dále (kategorie Doporučen a Náhradník), budou následně dokládat přílohy k Žádosti o dotaci. V případě jednoduššího cenového marketingu je termín do 7. ledna 2020, pokud žadatel realizuje výběrové/zadávací řízení, termín na doložení příloh je do 18.února 2020. SZIF na projektová opatření PRV za programové období 20142020 doposud vyplatil přibližně 13,7 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down