Trhovci v Praze loni chybovali v 17 procentech případů, meziročně méně

Veterináři loni v Praze provedli 83 kontrol na 28 farmářských trzích. V 17 procentech kontrol zjistili pochybení, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Předloni šlo o chyby v 29 procentech případů, o rok dříve v 24 procentech, v dalších letech pak chybovost překročila i 30 procent. Proti průměru republiky byla loni chybovost v Praze o čtyři procentní body vyšší.

"Nejčastěji nebyl dodržen teplotní řetězec, značení prodávaných produktů a přítomnost dodacích listů v době kontroly," popsal mluvčí. Předloni provedli veterináři kontrol o 20 méně na 23 trzích.
Veterináři začali s kontrolami na pražských trzích i letos. "Trhy obecně nejsou dosud všechny otevřeny, například v centru měst bylo zaznamenáno otevření pouze trhů na Tylově náměstí, kde inspektoři nezaznamenali prodej živočišných produktů," uvedl Vorlíček. Některé velké trhy v dubnu zatím nebyly otevřené, například na Andělu, na Náplavce, kde se první trh uskutečnil 1. května, nebo V Celnici. "Byly provedeny první kontroly na navštívených trzích, dobrá zpráva je, že byly bez závad," dodal.
Vláda letos povolila otevřít farmářská tržiště od 12. dubna, spolu s koncem nouzového stavu. Tehdy skončil také zákaz cest mezi okresy a další protiepidemická opatření.
Státní veterináři loni uložili pokuty za téměř 33 milionů korun. Byla to podobná suma jako o rok dříve, kdy to bylo rekordních více než 33 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down