Veterináři chystají likvidaci chovu v Sedlčanech napadeného ptačí chřipkou

Veterináři od dnešního rána chystají likvidaci velkochovu drůbeže v Sedlčanech na Příbramsku napadeného ptačí chřipkou. Utratit musejí 12 000 kuřat a 1000 krůt. Do areálu navezli speciální kontejnery pro odvoz usmrcené drůbeže a instalují dezinfekční zóny. Likvidace by měla začít dopoledne a skončit během dneška, a to včetně dezinfekce hal.

Nákaza se potvrdila v podniku Farma Druhaz poté, co majitel nahlásil úhyn několika desítek krůt. Vedení firmy chce po likvidaci drůbeže co nejrychleji obnovit chov. Kolem 9:30 veterináři a hasiči v areálu stavěli dezinfekční zónu pro průjezd vozidel, další, určenou pro lidi, mají vzadu za halou. Přístupové cesty k farmě hlídá policie. Likvidace má začít během dopoledne.
Farma Druhaz chce po vyčištění a dezinfekci chov v souladu se všemi předpisy obnovit. V areálu jsou dvě haly pro kuřata a jedna pro krůty. O chov se starají tři pracovníci, celkem jich podnik zaměstnává téměř 30. Farma Druhaz působí na trhu od roku 2009, zaměřuje se především na chov krůt a kuřat.
Veterináři a hasiči dnes také pokračují v likvidaci části velkochovu slepic v Brodu nad Tichou na Tachovsku, kde se na konci roku potvrdilo dosud největší ohnisko ptačí chřipky v republice. Zřejmě do víkendu tam za použití oxidu uhličitého utratí až 220 000 nosnic, postupně zlikvidují také několik milionů vajec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down