Veterináři v pražské Sapě odhalili nelegální prodejnu se 160 kg potravin

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) při společné kontrole s Policií ČR v areálu pražské tržnice Sapa odhalili nelegální prodejnu masných výrobků. V prodejně bylo téměř 160 kilogramů vepřového masa a vnitřností, drůbežího masa a krve a dalších produktů v nevyhovujících hygienických podmínkách. Podnikateli hrozí pokuta až 50 milionů korun, v minulosti již dostal pokutu v řádu desítek tisíc Kč. Informoval o tom tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Potraviny, které veterináři v prodejně našli, byly zabaleny v nevyhovujících a porušených obalech, které nebránily jejich kontaminaci. Provozovatel prodejny nedoložil inspektorům ani původ potravin. Provozovna byla podle SVS navíc v nevyhovujícím stavebně-technickém stavu.
Inspektoři všechny produkty znehodnotili a nařídili podnikateli jejich likvidaci v asanačním podniku na vlastní náklady. Zároveň dostal zákaz pokračovat v produkci a distribuci masných výrobků.
Veterinární správa upozornila na to, že se jedná již o druhé provinění podnikatele. V roce 2019 u něj inspektoři zjistili podobné porušení legislativy a i tehdy mu byla nařízena likvidace produktů. Správní řízení, které s ním bude zahájeno, podle SVS dřívější provinění zohlední.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down