Závadné maso směřovalo do pěti míst

Maso se salmonelou se v České republice distribuovalo do pěti míst, šlo také na Slovensko. Uvedl to na mimořádném brífinku ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR Zbyněk Semerád. Veterináři oficiálně také informovali slovenskou stranu.

Směřovalo do distribučního centra Makra v Kozomíně, velkoobchodu s potravinami Bikos v Olomouci, do jídelny Kocourek v Brně, do MP Krásno ve Valašském Meziříčí, k podnikateli Petru Bzduchovi v Pohořelicích a na Slovensku do SK Tradičné v Lehotě pod Vtáčnikom. Ředitel krajské pobočky Státní veterinární správy v Olomouci Aleš Zatloukal řekl, že všechno závadné polské maso s bakteriemi salmonely, které převzal olomoucký velkoobchod Bikos, zůstalo v jeho skladu a bude zlikvidováno v kafilérii.  Podle Semeráda zatím šlo o první nález masa z Polska se salmonelou od spuštění zvýšených kontrol po zjištění podezřelých praktik na jatkách v Mazovském vojvodství. „Nyní zjištěné maso se salmonelou z těchto jatek nepocházelo,“ sdělil s tím, že by s nimi nemělo mít ani žádnou souvislost.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down