Moravskoslezská veterinární správa loni uložila pokuty za 1,55 milionu korun

Státní veterinární správa v Moravskoslezském kraji loni při kontrolách zjistila 396 porušení legislativy a uložila 271 pokut. Bylo to více než v roce 2020, kdy inspektoři zjistili 332 přestupků a vedli 255 řízení. Sankce ale byly nižší, v roce 2021 správa uložila pokuty celkem za 1,551 milionu korun, v předchozím roce to bylo 1,698 milionu korun. Uvedli to ředitel Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj Severin Kaděrka a vedoucí odboru útvaru ředitele Jan Zezulčík.

"Loňským hlavním úkolem byla ptačí chřipka a preventivní opatření k zabránění šíření moru afrických prasat. V rámci České republiky jsme na tom byli velice dobře, protože jsme měli jenom dvě ohniska ptačí chřipky, a to v drobnochovech," řekl Kaděrka. Kvůli šíření afrického moru prasat se do Moravskoslezského kraje rozšířila oblast s intenzivním odlovem divočáků. U žádného z odebraných vzorků se nákaza nepotvrdila.
Druhým rokem činnost správy ovlivňovala koronavirová pandemie. Projevilo se to například v nižším počtu kontrol. "Výraznější pokles byl v kontrolách restauračních zařízení. Ale jinak ostatní provozovny, které dozorujeme, i v covidovém období svoji produkci dělaly, takže tam jsme prakticky dodrželi plán," řekl Kaděrka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down