16.10.2018 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínský kraj uvolní až deset milionů korun na boj se suchem v lesích

Zlínský kraj uvolní v příštím roce až deset milionů korun na boj se suchem v lesích. Peníze mají vlastníkům lesů pomoci při zvyšování rozmanitosti a odolnosti porostů, eliminaci výskytu škůdců v porostech oslabených nedostatkem srážek a také při usměrňování odtoku srážkové vody tak, aby zůstávala v lesích. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová. Záměr už podpořili krajští radní, ještě jej musejí schválit zastupitelé.

Peníze mohou uchazeči dostat prostřednictvím tří dotačních titulů. "První bude zaměřen na podporu nákupu prostředků na hubení a monitoring lýkožroutů, druhý na podporu usměrňování odtoku a vsakování vody na lesních cestách a pozemcích a třetí na vnášení stanovištně vhodných dřevin a zřizování oplocenek a oplůtků," uvedla mluvčí. U prvního a třetího dotačního titulu bude možno získat dotaci až 200 000 korun, u druhého až 500 000 korun. Zlínský kraj zmíněný program vyhlásil poprvé před dvěma lety a už z něj podpořil 163 žadatelů souhrnnou částkou 12,7 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 44MB (8.8% of 500MB)